آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
اشنایی با دستگاه تناسلی زنان

نتقطه G را چگونه تحریک کنیم ؟

salamatmag 2 22 300x150 اشنایی با دستگاه تناسلی زنان

در این مقاله در سلامت مگ به اشنایی با دستگاه تناسلی زنان می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

اشنایی با ساختار تناسلی و آشنایی با اجزای گوناگون آن به ویژه در زنان موجب میشود فرد با رعایت نکات بهداشتی و صحیح از ساختمان تناسلی در برابر بیماری ها و عفونت های مربوط به آن از دستگاه تناسلی محافظت بکند.

 

 

ساختار دستگاه تناسلی در زنان به دو بخش تقسیم میشود

 

 

ساختار داخلی و ساختار خارجی.

 

ساختار داخلی : ساختارهای دستگاه تناسلی خانوم ها (تخمدان ها،لوله های حمل تخمک، رحم و مهبل)در یک سوم پایینی شکم می باشند. تخمدان ها،حاوی فولیکول هایی می باشند که تخمک ها(سلول هایی که با اسپرم مرد ترکیب شده،نوزاد ایجاد میکنند )را در خود جای داده است. هرماه یک تخمک بالغ شده،از تخمدان رها می شود)). فیمبریا تخمک را به داخل لوله حمل تخمک میفرستت و از آنجا تخمک به طرف رحم رانده خواهد شد. مهبل که مسیری با جدار عضلانی هست،ارتباط رحم را با خارج بدن برقرار میکند

 

 

نکاتی در مورد دستگاه تناسلی زنان

 

موجودات زنده همگی میتوانند تولید مثل بکنند و همین موضوع عامل بقای نسل انها می باشد. دستگاه تناسلی به همین منظور در بدن موجودات زنده هست. دستگاه تناسلی تنها دستگاهی از بدن می باشد که برای زندگی خود شخص حیاتی نبوده امّا برای بقای نسل الزامی است.

 

اسپرم توسط دستگاه تناسلی اقایان و تخمك توسط دستگاه تناسلی خانوم ها توليد مي‌شوند. اسپرم در حين فعاليت جنسي بر اثر انزال از طريق آلت مردانه وارد دستگاه تناسلی خانوم ها میشود. اسپرم در داخل واژن (یکی از اجزای دستگاه تناسلی زنان) شنا كرده و وارد رحم شده و خود را به لوله‌هاي فالوپ يا لوله‌هاي رحمي رسانده است. تخمك نيز از تخمدان زن آزاد شده و وارد لوله هاي  رحمي (فالوپ) خواهد شد. اسپرم و تخمك در اين محل با يكديگر برخورد کرده اند. اسپرم وارد تخمك شده و آنرا بارور کرده است و لقاح حاصل خواهد شد كه نتيجه  آن تشكيل سلول تخم هست كه مي‌تواند به يك نوزاد تبديل بشود در نتیجه همكاري مرد و زن براي تشكيل تخم و در نتيجه حامله شدن زن الزامی ست. زن با وجود اينكه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبديل شدن به يك نوزاد سالم در درون رحم بزرگ میکند ولي همانطور كه گفته شده براي باردار شدن نيازمند اسپرم مردانه هست.

 

یکی از مواردی که این روزها ذهن آقایان را به خود مشغول کرده است این است که چگونه می توانند همسر خود را به اوج لذت جنسی برسانند شما مخاطبین عزیز می توانید با مراجعه به پست چگونه زنان را به اوج لذت جنسی برسانیم ؟ اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

دستگاه تناسلی زنان از قسمت های مختلف برای وظایفی مخصوص ساخته شده است

 

اين دستگاه سلول‌هاي تخمک مونثِ لازم براي توليدمثل را توليد کرده اند که تخمک يا اووسيت به ان می گویند. اين دستگاه طوري درست شده است که تخمک را به محل لقاح انتقال میدهد. لقاح، بارور شدن تخمک به وسيله اسپرم، اصولا در لوله‌هاي رحم رخ خواهد داد. مرحله بعدي براي باروري تخمک کاشت آن در ديواره‌هاي رحم می باشد، که آغاز مراحل اوليه بارداري هست. اگر باروري و/يا کاشت تخمک اتفاق نیوفت، اين دستگاه وارد عادت ماهانه (فروريختن پوشش رحمي) خواهد شد. علاوه بر این، دستگاه تناسلي زنان هورمون‌هاي جنس مونث را به وجود می اورد که چرخه توليدمثل را کنترل خواهند کرد

 

salamatmag 1 27 300x150 اشنایی با دستگاه تناسلی زنان

 

کلیتوریس(چوچوله)

 

کلیتوریس اندام بسیار حساسی هست که دقیقاً در بالای سوراخ واژن هست، جایی که لبهای داخلی واژن به هم رسیده است.

 

قسمت مشاهده پذیر کلیتوریس به اندازه یک نخود فرنگی هست. قسمت بزرگ تر در زیر پوست قرار داشته و دیده نخواهد شد. کلیتوریس دو شاخه بلند داشته که به بخش درونی لب های خارجی واژن منتهی شده است.

 

بسیاری زنان با لمس یا نوازش کلیتوریس و اطراف آن، تحریک خواهند شد. سپس امکان دارد به ارگاسمهم رسیده باشد.

 

در بعضی از فرهنگ ها، کلیتوریس دختران و زنان را خواهند برید. به این کار بریدن آلت تناسلی زن گفته شده. بریدن آلت تناسلی زن در اروپا از نظر قانونی ممنوع هست.

 

 

گاهی پیدا کردن چوچوله برای خود زن یا فردی که در حال امیزش با اوست دشوار است چون کاملا در جوف ملبان پوشیده شده و به اصطلاح در زیر سقف ان مخفی هست (البته در هر حال نوک ان تا حدی بیرون هست). چوچوله در جریان تحریکات جنسی بزرگ شده و بافت ان از همان بافت عمامه چول مردان هست. ضمنا فقط ۴% از کل جسم چوچوله در خارج از بدن زن قرار داشته است در نتیجه نسبت به چل مرد کوچکتر می نمامندش و دارای لوله مدور هم نبوده و فقط به کار امیزش میاید همین. در ضمن هیچ عضو جنسی در مرد ها به حساسیت چوچوله وجود نداشته

 

اندام تناسلی زنانه داخلی زن شامل دو سیستم ”تناسلی“ و ”جنسی“ هست که به نوبه خود در برگیرنده اعضای زیر هستند:مهبلvagina  رحم لوله های فالوپ و تخمدان یا زهدان.”مهبل“ مجرایی هست که قسمت بیرونی اندام تناسلی زنانه را به گردنه یا قیف-رحمcervix  مرتبط میکند–دهانه این قیف به سمت رحم هست و لولهء ان به سمت رحم که خود با تخمدانها از راه لوله های فالوپ مرتبط است.

 

در هر ماه یکی از زهدانها یک تخمک egg رها میکند که سریعا توسط حبابهایی که در مجرای لوله های فالوپ می باشند احاطه شده است (این حبابها نقش حفاظت از تخمک را دارند). حال این تخمک چه بارور بشود و چه نه از این مجرا عبور خواهد کرد و خود را به داخل رحم رسانده است. اگر چه باروری تخمک به تخم zygote  در همان مجرای لوله های فالوپ توسط یک اسپرم صورت میپذیرد اما این رحم هست که محل مناسب را برای پرورش تخم در اختیار ان قرار داده.

 

 

.

نوشته اشنایی با دستگاه تناسلی زنان اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »