آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
خطرناک ترين بيماری های جنسی

علایم ابتلا به بیماری جنسی چیست ؟

salamatmag 3 21 300x150 خطرناک ترين بيماری های جنسی

 

در این مقاله در سلامت مگ به خطرناک ترين بيماری های جنسی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

انواع امراض جنسی ناشی از روابط نا سالم در این بخش مورد بررسی قرار میگیرد. روابط جنسی می توانند باعث ایجاد بیماری های آمیزشی خطرناکی بشوند که سلامتی شما را در معرض خطر قرار خواهد داد. از جمله این عارضه ها می توانیم به امثال ایدز، تبخال و زگیل تناسلی ،مولوسکوم کوتاژیوزوم و انواع امراض عفونی جنسی اشاره بکنیم.

 

 

دکتر نیکولاس می گوید ، گرچه همه بیماری های آمیزشی منجر به مرگ نمیشوند، ولی می توانند کیفیت زندگی را به شدت کم بکنند. برخی بیماری های آمیزشی صرفا علائم پوستی دارند، ولی بعضی امکان دارد علائم بسیار متنوعی ایجاد بکنند.

 

متاسفانه فیلم های غیراخلاقی بین جوان ها در همه نقاط دنیا رد و بدل شده است که تقلید از آنها می تواند باعث زیاد شدن تعداد اشخاص مبتلا به بیماری های آمیزشی بشود. جوان ها اطلاعات صحیحی در مورد مسائل جنسی و راه های پیشگیری از بیماری های منتقله از راه جنسی نداشته اند و امکان دارد با یک بار خطا به بیماری آمیزشی مبتلا بشوید.

 

اشخاص الوده به بیماری های آمیزشی به ندرت قادر هستند از این نوع بیماری ها رهایی بشوند و اصولا تا آخر عمر با بیماری درگیر می باشند. حتی ابتلای زن، شوهر و فرزند به بیماری جنسی از نظر اخلاقی، حقوقی، اجتماعی، روانی وغیره مشکل ساز می باشد.

 

salamatmag 4 5 300x150 خطرناک ترين بيماری های جنسی

 

بیماری های منتقله از راه جنسی بحران ساز می باشند و آموزش همگانی برای جلوگیری از گسترش آن در جامعه ضروری هست. از تمام مکان های آموزشی می توان برای آموزش به نوجوان ها و جوان ها استفاده بکنید.

بیماری های شایع آمیزشی که علایم پوستی ایجاد کرده اند، طیف گسترده ای دارند. این بیماری ها برای مردم و سیستم بهداشتی هر جامعه ای مشکلات زیادی درست میکند، اما همه بیماری های آمیزشی قابل پیشگیری می باشند، فقط نکته مهم اینجاست که شخص اصلا نباید به این بیماری ها الوده شود.

 

یکی اصلی ترین بیماری های جنسی بیماری دهانه رحم است شما مخاطبین عزیز می توانید با مراجعه به پست با بیماری های دهانه رحم بیشتر آشنا شوید و مطالعه آن اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 

باکتری‌هایی که منجر به نازایی می‌شوند

 

انواع و اقسام ویروس‌ها، باکتری‌ها و انگل‌ها قادر هستند از طریق تماس جنسی از شخص به شخص دیگر منتقل بشوند. متاسفانه برای انواع بیماری‌های مقاربتی ویروسی مانند هپاتیت، هرپس، HPV و غیره درمان‌های ضدویروسی خیلی مشخص و موثری موجود نیست، اما عفونت‌های باکتریایی درمان‌شان آسان‌تر هست البته به شرطی که به موقع تشخیص داده بشوند.

درکل مشهور ترین بیماری‌های آمیزشی انواع باکتریال آن می باشند. از شایع‌ترین بیماری‌های باکتریال نیز می‌توان به گنوکوک (عامل سوزاک) و کلامیدیا اشاره بکنید. این بیماری‌ها علائم زیادی ایجاد نخواهند کرد. درنتیجه فرد امکان دارد مبتلا شود اما متوجه آن نشده باشد.

علائم آنها اصولا به صورت ترشح خفیف، سوزش ناحیه تناسلی و دردهای لگنی هست که اگر زود تشخیص داده بشوند به راحتی با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های معمولی قابل درمان می باشد.موضوع مهم در مورد این دو بیماری ایجاد عفونت رحمی هست که در خانم‌های جوان باعث نازایی شده است. در واقع چون علامت‌های پر سر و صدایی نداشته امکان دارد اصلا فرد متوجه آن نشده باشد و برای درمان مراجعه نکرده باشد. بنابراین این میکروب‌ها می‌توانند به تدریج از نواحی پایین‌تر به نواحی بالا یعنی به رحم و لوله‌های رحمی انتقال پیدا بکنند و منجر به چسبندگی و نازایی بشوند. پس تشخیص به موقع این دو بیماری اهمیت زیادی خواهد داشت.

 

salamatmag 1 24 300x150 خطرناک ترين بيماری های جنسی

 

 

سیفلیس هنوز شایع هست

 

بیماری سیفلیس که نامی نسبتا آشنا دارا هست از دیگر عفونت‌های باکتریال جدی دیگر هست که می‌تواند از راه ارتباط جنسی انتقال داده شود. در واقع سیفلیس برخلاف تصور بعضی‌ها اصلا ریشه کن نشده و هنوز خیلی شایع است. بیشتر اشخاص تعجب می‌کنند وقتی به آنها گفته ایم خطر ابتلا به سیفلیس زیاد هست چراکه فکر می‌کنند این بیماری دیگر وجود نداشته اند.

در گذشته که آنتی‌بیوتیک‌ها محدودتر بودند سیفلیس هم خیلی شایع‌تر بوده است. خوشبختانه میکروب سیفلیس نسبت به آنتی‌بیوتیک خیلی حساس هست و درمان اصلی آن پنی‌سیلین می باشد. سیفلیس کاملا قابل درمان هست اما اگر فرد مبتلا، متوجه آن نشده باشد می‌تواند بسیار خطرناک بوده باشد.

 

این بیماری امکان دارد خود را در مراحل اولیه نشان نداده باشد و فقط به صورت یک جوش کوچک دیده خواهد شد اما مراحل دوم و سوم آن بسیار خطرهستند و مرحله سوم می‌تواند خطرناک باشد. طوری که در سیستم عصبی مرکزی، مغز، مفاصل وغیره عوارض شدید ایجاد کرده باشد

 

 

بیماری HPV (ویروس پاپیلومای انسانی)

 

این ویروس توانایی این را دارد که بیماری های بسیاری از جمله زگیل ناحیه تناسلی، سرطان دهانه رحم و سرطان آلت تناسلی بیانجامد. هیچ درمانی برای HPV وجود نداشته. با این حال واکسن هایی در دسترس هست که می تواند از بدن در برابر سرطان های ناشی از ویروس خطرناکHPV  محافظت بکند.

 

خوشبختانه بیشتر عفونت های HPV سرطانی نبوده اند و طی ۲ سال بهبودی کامل حاصل شده اند.

 

 

 

نوشته خطرناک ترين بيماری های جنسی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »