آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک

انتخاب بین دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک می‌تواند یک چالش جذاب باشد اکثر خانواده‌ها در انتخاب خود به فاکتورهای مختلفی اشاره می‌کنند. به عنوان کسی که هر دو سبک مدرن و کلاسیک را تجربه کرده است، انتخاب بین آنها بیشتر سلیقه‌ای و تابع طرز فکر صاحب پروژه است. به عنوان مثال، برخی از این افراد ترجیح می‌دهند که در منزل خود از طراحی دکوراسیون کلاسیک و سنتی استفاده کنند و حمام را نیز با توجه به آن طراحی می‌کنند.

به طور کلی، زمانی که بحث انتخاب بین دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک مطرح می‌شود، لازم است که به سؤال‌های زیر پاسخ داده شود.

 • چه کسی طراحی دکوراسیون حمام را برعهده دارد؟
 • از چه ابزارهایی استفاده می‌کنید؟
 • چه کسانی از حمام استفاده می‌کنند؟
 • چند نفر از حمام استفاده می‌کنند؟
 • چه مقدار بودجه برای دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک در نظر گرفته‌اید؟
 • هدف شما از طراحی حمام چیست؟

ما در گروه کلینیک ساختمانی منطقه ادمین تلاش می‌کنیم که به سؤالات فوق به طور کامل و با ذکر جزئیات پاسخ دهیم و در کنار آن به برخی از محصولات مربوط به تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام اشاره کنیم.

چه مقدار بودجه برای دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک در نظر گرفته‌اید؟

چه مقدار بودجه برای دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک در نظر گرفته‌اید؟

زمانی که بحث انتخاب بین دکوراسیون حمام مدرن و دکوراسیون حمام کلاسیک مطرح می‌شود، مسئله بودجه و تعیین قیمت برای تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی در اولویت قرار می‌گیرد. وقتی که به یک حمام با طراحی کلاسیک مدرن وارد می‌شوید، تجهیزاتی مانند کابین دوش، کابینت‌های سرویس بهداشتی، وان و جکوزی، پنل دوش‌های پیشرفته و شیرهای هوشمند دیده می‌شود.

در طرف مقابل، در یک حمام کلاسیک احتمالاً خبری از وان و جکوزی نیست، از سرویس‌های آینه‌ای با منبت کاری کلاسیک استفاده می‌شوند، پنل دوش‌های آنها ساده و قدیمی بوده و کابین دوش نیز وجود ندارد. با یک مقایسه ساده، دکوراسیون حمام مدرن نیاز به بودجه بیشتری نسبت به دکوراسیون حمام کلاسیک دارد.

چه کسی طراحی دکوراسیون حمام را برعهده دارد؟

بله! شخص طراح دکوراسیون در انتخاب و تصمیم نهایی شما به طور مستقیم تأثیر گذار است و شک نکنید که توصیه‌های او انتخاب شما را جهت دار خواهد کرد. جالب است بدانید که طراحان دکوراسیون ممکن است به صورت تخصصی در حوزه کلاسیک یا در حوزه مدرن فعالیت داشته باشند. معمولاً هم این افراد در معرفی خود ذکر می‌کنند که به چه طیفی تعلق دارند. در این حالت، دو انتخاب خواهید داشت:

 • یا دکوراسیون حمام را از قبل انتخاب می‌کنید و از طراح می‌خواهید که سلیقه شما را پیاده سازی کند؛
 • یا از طراح دکوراسیون می‌خواهید که دکوراسیون حمام کلاسیک یا دکوراسیون حمام مدرن را برای شما انتخاب کند.

از چه ابزارهایی استفاده می‌کنید؟

از چه ابزارهایی استفاده می‌کنید؟

از حمام‌های قدیمی گرفته که تنها یک تشت ساده و یک ورودی آب سرد و گرم داشتند، تا حمام‌های مدرن امروزی که از تمامی تجهیزات پیشرفته بهره می‌برند، انتخاب ابزار مشخص می‌کند که حمام به چه شکلی و تا چه زمانی قابل استفاده است. انتخاب بین دکوراسیون حمام کلاسیک یا دکوراسیون حمام مدرن نیاز به استفاده از برخی ابزار مختص به حمام دارد. این ابزارها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پنل دوش: پنل دوش در حمام‌های مدرن در مدلهای مختلف تک کاره و چندکاره طراحی می‌شوند که ممکن است علم دوش آنها به صورت ثابت یا متحرک باشد، اما در دکوراسیون حمام کلاسیک معمولاً پنل دوش به صورت فلزی و ثابت است و تنها یک کار ساده انجام می‌دهند.
 • کابین دوش: کابین دوش در دکوراسیون حمام مدرن نقش مهمی دارند و در آنها از تکنولوژی‌های جدید مانند سنسورهای حرارتی و ماساژورها استفاده می‌شود، اما در حمام‌های کلاسیک معمولاً کابین‌دوش وجود ندارد و یا از یک دیوار معمولی به عنوان کابین دوش استفاده می‌شود.
 • وان حمام: وان حمام در حمام‌های کلاسیک یا به صورت ثابت و عمقی ساخته می‌شدند یا اصلاً وجود نداشتند، اما در حمام‌های مدرن سعی می‌شود که از وان‌های پیشرفته یا جکوزی‌های مجهز به تکنولوژی‌های روز استفاده شود.
 • سرویس آینه و روشویی: سرویس آینه و روشویی در هر دو نوع حمام کلاسیک و مدرن دیده می‌شود، با این تفاوت که سرویس آینه و روشویی در دکوراسیون حمام کلاسیک دارای منبت کاری و از جنس چوب بوده و در دکوراسیون حمام مدرن از موادی مانند فایبرگلاس ساخته شده و طرح آنها ساده و براق است.
 • پارتیشن حمام: پارتیشن حمام نیز به عنوان یک ابزار مشترک بین این دو سبک شناخته می‌شود که در سبک کلاسیک از یک دیوار یا پرده استفاده می‌شود و در سبک مدرن از پارتیشن‌های شیشه‌ای یا چوبی بهره برده می‌شود.
 • شیرآلات: انتخاب شیرآلات در حمام‌های سنتی بسیار ساده‌تر است و معمولاً شیرهای ساده برنجی یا استنلس استیل کفایت می‌کند. اما در مورد حمام‌های مدرن سعی می‌شود که از شیر آلات هوشمند و با تنوع بالا در طرح و رنگ استفاده شود.

چه کسانی و چند نفر از حمام استفاده می‌کنند؟

چه کسانی و چند نفر از حمام استفاده می‌کنند؟

اینکه چه کسانی و چند نفر از حمام استفاده می‌کنند می‌تواند فاکتور مهمی در انتخاب دکوراسیون حمام مدرن یا دکوراسیون حمام کلاسیک باشد. تعداد افراد خانواده با توجه به وضعیت مالی و همچنین سطح فرهنگ آنها می‌تواند گزینه انتخابی ما را تغییر دهد. البته این گزینه در کنار سایر گزینه‌ها ممکن است در نهایت ما را به سمت یکی از این دو سبک سوق دهد.

طراحی دکوراسیون حمام مدرن برای خانواده‌هایی مناسب است که تعداد افراد خانواده‌های آنها کم است و با این تجهیزات آشنایی دارند. باید بپذیریم که تجهیزاتی مانند جکوزی و وان حمام، کابین دوش و سیستم‌های به کار رفته در آن، پنل دوش‌های مدرن، شیرهای هوشمند، کابینت‌های حمام و سرویس بهداشتی و همچنین سطح آینه مواردی هستند که استفاده بیش از حد از آنها ممکن است هزینه ماهانه انرژی‌مان را افزایش دهیم. از سوی دیگر، کار با این تجهیزات می‌تواند لذت بخش باشد در موارد بسیاری باعث رفع خستگی می‌شوند.

در طراحی دکوراسیون حمام کلاسیک بیشتر به جنبه کاربردی آنها توجه می‌شود و چندان مسئله تزیین یا استراحت و سرگرمی مطرح نیست. به عنوان مثال، اکثر طراحان ترجیح می‌دهند که از وان حمام و جکوزی یا کابین دوش‌های پیشرفته استفاده نکنند و در عوض به سراغ مناظر طبیعی و سنگ‌های سنتی بروند که فضای کمتری را اشغال کرده و حالت طبیعی حمام حرف می‌شود.

هدف شما از طراحی حمام چیست؟

هدف شما از طراحی حمام چیست؟

آخرین گزینه‌ای که انتخاب بین دکوراسیون حمام مدرن و دکوراسیون حمام کلاسیک را تحت تأثیر قرار می‌دهد، هدف ما از طراحی حمام است. معمولاً خانواده‌هایی که از لحاظ وضعیت مالی چندان بالایی نیستند و تعداد افراد خانواده آنها بالاست، ترجیح می‌دهند که یک حمام بزرگتر به سبک کلاسیک داشته باشند و کارایی آن بیشتر باشد. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که هزینه بیشتری بپردازند و از وسایلی استفاده کنند که در کنار جنبه کاربردی، جنبه تزیینی آنها نیز مطرح باشد و به همین دلیل به سراغ دکوراسیون حمام مدرن می‌روند. این افراد علاوه بر جنبه نظافت و تمیز شدن، جنبه استراحت، رفع خستگی، زیبایی و چشم نوازی را در نظر می‌گیرند.

محصولات مختلفی در کلینیک ساختمانی منطقه ادمین در رابطه با تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی قرار داده شده است که می‌توانید از آنها برای طراحی دکوراسیون حمام کلاسیک و طراحی دکوراسیون حمام مدرن از آنها استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت‌ها و مشخصات فنی آنها، با کارشناسان ما در تماس باشید.


محصولات مرتبط

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »