آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
راهنمای انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

زمانی که به دنبال تکمیل و بازسازی منزل خود هستید، مسئله انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به یک چالش تبدیل می‌شود که ممکن است افراد خانواده با توجه به سلیقه خود، پیشنهادات مختلفی برای آن ارائه دهند. این موضوع باعث می‌شود که گزینه‌های انتخابی ما از لحاظ کلیات یکسان باشند و تنها مدل‌های آنها تغییر کند. به عنوان مثال، ممکن است ما برای فضای خود به دنبال سیستم دوش باشیم هر کدام از افراد خانواده یک پیشنهاد خاص داشته باشد.

بنابراین، در ابتدا سعی می‌کنیم که گزینه‌های اصلی برای انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی را معرفی کنید و در انتها برخی از محصولات فروشگاه کلینیک ساختمانی منطقه ادمین را ذکر کنیم.

برای تکمیل تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به سراغ چه گزینه‌هایی برویم؟

برای تکمیل تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به سراغ چه گزینه‌هایی برویم؟

زمانی که بحث تکمیل تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به میان می‌آید، در وهله اول باید مشخص کنیم که به دنبال چه طرحی برای دکوراسیون داخلی آن هستیم. اگر در زمینه انتخاب طرح موفق عمل کنید، محصولاتی که ما را به هدف خود برساند بسیار زیاد هستند و خوشبختانه در این زمینه محدودیت خاصی نخواهیم داشت. با توجه به دسته‌های کلی تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی باید موارد زیر را در انتخاب‌های خود قرار دهیم:

  • توالت چه به صورت فرنگی یا سنتی؛
  • کابین دوش در طراحی دکوراسیون مدرن؛
  • سیستم دوش از جمله علم دوش، پنل دوش و زیردوشی؛
  • روشویی و کابینت روشویی؛
  • انتخاب وان حمام و جکوزی؛
  • انتخاب اکسسوری حمام و سرویس بهداشتی.

حالا بریم ببینیم که برای هر کدام از موارد فوق، می‌توانیم چه گزینه‌هایی انتخاب کنیم.

اگر به دنبال خرید توالت هستید

برای خرید توالت دو مسئله توانایی افراد و همچنین انتخاب دکوراسیون مطرح است. اگر به دنبال طراحی دکوراسیون کلاسیک باشیم، و افراد خانواده امکان استفاده از توالت‌های آسیایی و ایرانی را داشته باشند، می‌توانیم از این سبک برای انتخاب توالت استفاده کنیم. اما برای کسانی که با محدودیت حرکتی و نشستند مواجه هستند و یا در انتخاب دکوراسیون داخلی به سبک مدرن توجه دارند، بهتر است به سمت توالت فرنگی بروند و به مطلب ما برای راهنمای خرید توالت فرنگی توجه کنند.

اگر به دنبال خرید توالت هستید

فلاش تانک توکار یا روکار؟

یکی دیگر از ابزارهایی که همراه با توالت استفاده می‌شود، فلاش تانک است که ممکن است به صورت توکار یا روکار استفاده شود. فلاش تانک‌های روکار، مخزن‌های پلاستیکی یا فلزی هستند که بر روی دیوار نصب می‌شوند و وظیفه تأمین آب با استفاده از سیستم‌های فشاری یا سیستم‌های وزنی برعهده دارند.

اما فلاش تانکهای توکار به دو صورت هستند. برخی از آنها به صورت یک مخزن چسبیده به توالت فرنگی هستند که در پشت آنها قرار می‌گیرد و به صورت تک مخزنه یا دو مخزن عمل می‌کند. اما مدل‌های دیگری از فلاش تانک‌های توکار نیز وجود دارند که در بدنه دیوار پشت توالت قرار می‌گیرند و معمولاً ارتفاعی حدود یک تا دو متر دارند. برای آشنایی بیشتر می‌توانید راهنمای نصب فلاش تانک توکار را مطالعه کنید.

اگر به دنبال خرید کابین دوش هستید

اگر در مورد تکمیل تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به دنبال استفاده از کابین دوش باشیم، باید دو راهکار جداگانه در نظر بگیریم. در سبک سنتی، معمولاً کابین دوش نقش چندانی ندارد و تنها ممکن است با دیوارهای معمولی یا پارتیشن‌های نایلونی ایجاد شوند. اما کابین دوش یکی از الزامات طراحی دکوراسیون مدرن حمام و سرویس بهداشتی به شمار می‌رود و باید نوع آن را با توجه به مدل مورد نیاز و بودجه در نظر گرفته شده انتخاب کنید. البته برای آشنایی بیشتر می‌توانید کابین‌دوش های کلینیک ساختمانی منطقه ادمین را نیز ببینید

اگر به دنبال خرید سیستم دوش هستید

انتخاب سیستم دوش در حمام و سرویس بهداشتی شامل سه جز می‌شود: علم دوش، پنل دوش و زیر دوشی. کسانی که از کابین دوش استفاده می‌کنند، به هیچ کدام از این سه مورد نیاز ندارند. در عین حال، کسانی که دکوراسیون مدرن را انتخاب می‌کنند و ترجیح می‌دهند که سیستم دوش برای خود در نظر بگیرند، لازم است که از پنل دوش‌های پیشرفته با تجهیزات مدرن استفاده کنند، علم دوش‌های چند کاره به کار گیرند و از زیر دوشی‌های سرامیکی یا پرسلان استفاده کنند.

اما اگر از کسانی هستید که به دنبال طراحی دکوراسیون کلاسیک برای انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی هستید، معمولاً علم دوش‌های ثابت و فلزی و پنل دوش‌های ساده به همراه زیر دوشی‌های سرامیکی انتخاب اولیه به شمار می‌رود.

اگر به دنبال نصب روشویی و کابینت روشویی هستید

روشویی و کابینت روشویی

روشویی و کابینت روشویی تقریباً در هر دو نوع سبک کلاسیک و مدرن دیده می‌شود و حتی از لحاظ کاربرد نیست یکسان هستند. البته شرکت های سازنده، سعی می‌کنند که سنگ روشویی در سبک کلاسیک بسیار ساده و با جلای براق باشد و طرح خاصی در آنها ایجاد نمی‌شود. در عین حال، کابینت‌های کلاسیک ممکن است دارای منبت کاری بوده و طرح‌های مختلفی بر روی آنها پیاده شود.

در سبک مدرن تلاش شده است که سنگ روشویی بر روی کابینت روشویی سوار شود و از این طریق هم فضای زیر کاسه روشویی پوشش داده می‌شود و هم از فضا به صورت بهینه استفاده می‌شود. لترون و فایبرگلاس به عنوان ماده اصلی در ساخت کابینت روشویی سبک مدرن به کار برده می‌شود و عمدتاً در رنگ سفید عرضه می‌شود. ممکن است برخی نورپردازی‌های خاص و متناسب با دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی، در این شیوه به کار گرفته شود.

اگر وان حمام را ترجیح می‌دهید

وان حمام

یکی دیگر از ابزارهایی که می‌توانید برای انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی به سراغ آنها بروید، وان حمام و جکوزی است که در هر دو نوع طراحی دکوراسیون کلاسیک و مدرن، امکان استفاده از آنها وجود دارد. البته در بیشتر موارد، در سبک کلاسیک خبری از استفاده از وان یا جکوزی نیست و در مواردی که به فضای بیشتری دسترسی دارند، معمولاً از وان‌های بسیار ساده به صورت ثابت و متحرک استفاده می‌شود.

در مورد دکوراسیون مدرن علاوه بر وان‌های معمولی، ممکن است از جکوزی‌های پیشرفته نیز استفاده شود که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کارایی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. وان و جکوزی به عنوان اصلی‌ترین بخش در طراحی دکوراسیون مدرن شناخته می‌شوند و به همین دلیل معمولاً قیمت آنها نسبت به حالت معمول بالاتر است.

اکسسوری حمام و ست سرویس بهداشتی را فراموش نکنید

اکسسوری حمام و سرویس بهداشتی برای نگهداری وسایل و تجهیزات بهداشتی و همچنین ایجاد فضای ذخیره سازی بهتر در این فضاها به کار برده می‌شود. این ابزارها ممکن است به صورت چهار پارچه، ۵ پارچه یا ۶ پارچه عرضه شوند که هر کدام از قسمتهای آن‌ها به یک محصول خاص اختصاص می‌یابد. در طراحی دکوراسیون کلاسیک معمولاً سعی می‌شود که از اکسسوری های طرح دار و چوبی استفاده شود و در طراحی مدرن بیشتر ست سرویس بهداشتی چینی یا فلزی با طرح ساده و براق استفاده می‌شود.

در این میان، ممکن است تجهیزات دیگری نیز برای تکمیل تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی در نظر بگیرید که بیشتر آنها سلیقه‌ای و تابع نظر افراد خانواده است. ما در فروشگاه کلینیک ساختمانی منطقه ادمین تمامی تجهیزات فوق الذکر را ارائه می‌دهیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت آن‌ها و نحوه خرید آن‌ها می‌توانید با ما در تماس باشید.


محصولات مرتبط

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »