آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
روش‌های مختلف تمیز کردن روشویی

در مطلب همه چی در مورد روشویی به معرفی انواع مختلف آنها پرداختیم و نشان دادیم که از چه جنس‌هایی و چه طرحی برای آنها استفاده شده است، بنابراین در این مطلب سعی می‌کنیم که روش‌های مختلف تمیز کردن روشویی را با توجه به جنس و طرح مختلف آنها معرفی کنیم. با یک جستجوی اینترنتی ساده و یا مراجعه حضوری به فروشگاه‌های سطح شهر، می‌توانید انواع مختلفی از سنگ‌های روشویی را ببینید که گاهی تنوع آن‌ها می‌تواند شما را گیج کند. برای پوشش دادن تمامی این محصولات، در این مطلب آنها را به شش گروه کلی تقسیم بندی کرده‌ایم تا بتوانیم که روش نظافت کردن آنها را معرفی کنیم.

روش تمیز کردن روشویی ایستاده

روشویی ایستاده و کاسه آن به عنوان رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع سنگ روشویی در بازار شناخته می‌شود که معمولاً از جنس پرسلان و یا چینی هستند. این نوع روشویی‌ها در معرض رسوب مربوط به سختی آب و آلودگی مربوط به محیط دستشویی هستند. برای این روشویی‌ها، بهترین گزینه استفاده از اسپری سرکه معمولی یا استفاده از برخی شوینده‌ها مانند آب صابون گرم است. ترجیحاً در مورد روشویی ایستاده بهتر است از برس های زبر استفاده نکنید.

روش تمیز کردن روشویی سلطنتی

روشویی سلطنتی به شکلی طراحی می‌شود که احتمال استفاده از کابینت روشویی در آنها بسیار زیاد است. پس علاوه بر اینکه جنس روشویی اهمیت دارد، لازم است که به مراقبت از کابینت همراه آن نیز توجه کنید. اگر جنس روشویی از پرسلان یا سرامیک است، می‌توانید از شوینده‌های معمولی یا حتی از سرکه و آبلیمو استفاده کنید. اما اگر جنس کاسه روشویی از برنج یا مس است، این مواد بر روی آنها تأثیر منفی گذاشته و باعث سیاه شدن سطح آن‌ها می‌شود.

روش تمیز کردن روشویی چوبی

نکاتی در تمیز کردن روشویی و نظافت روشویی

وقتی که در یک حمام یا سرویس بهداشتی از روشویی چوبی استفاده می‌شود، به احتمال بسیار زیادی، مسئله استفاده از کابینت روشویی چوبی یا کابینت روشویی ‌ام دی اف نیز وجود دارد. اگرچه معمولاً از یک لایه لعاب برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در این روشویی‌ها استفاده می‌شود، اما توصیه ما این است که از شوینده‌های خیلی قوی و اسیدی استفاده نکنید. حتی آب لیمو و نوشابه نیز ممکن است به این ساختارها لطمه بزند. بهترین گزینه استفاده از آب صابون گرم و استفاده از یک پارچه کتانی یا پنبه‌ای نرم همراه آن است.

روش تمیز کردن روشویی مدرن

برای اینکه با روشویی‌های مدرن آشنا شوید، توصیه می‌کنم که حتماً از محصولات منطقه ادمین دیدن کنید. در بین این محصولات می‌بینید که روشویی مدرن شامل یک دسته یا گروه خاص نمی‌شود و طیف وسیعی از سنگ‌ها و کاسه‌های روشویی در این دسته قرار می‌گیرند. در مورد تمیز کردن روشویی مدرن بیشتر باید جنس کاسه روشویی را مد نظر قرار دهید و بهترین گزینه را با توجه به آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از آبلیمو یا سرکه معمولی برای روشویی‌های سرامیکی، از شوینده‌های معمولی مانند آب صابون برای روشویی کوارتز و کورین و از آب گرم معمولی برای روشویی‌های چوبی و فلزی استفاده کنید.

روش تمیز کردن روشویی کلاسیک

روشویی کلاسیک تقریباً شرایطی همانند روشویی‌های مدرن دارند و از مواد مختلفی برای ساخت آنها استفاده می‌شود. البته تفاوت بزرگی که بین کاسه روشویی کلاسیک و کاسه روشویی مدرن وجود دارد این است که جزئیات و حاشیه در مدل‌های کلاسیک بیشتر است و باید با دقت بیشتری نسبت به تمیز کردن آنها اقدام کنیم.

نکته دیگر اینکه احتمال استفاده از کابینت روشویی در مدل کلاسیک بسیار بالاست و باید به این مورد نیز توجه کنید. پس اگر در دکوراسیون شما به جزئیات زیادی پرداخته شده است، از مواد شوینده مانند آبلیمو و سرکه استفاده کنید و به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا تأثیر آنها بر مواد آلاینده گذاشته شده و با یک پارچه مرطوب آنها را تمیز کنید.

روش تمیز کردن روشویی پی وی سی

در مورد تمیز کردن روشویی پی وی سی لازم است که کمی محتاط‌تر باشید و نسبت به نتیجه کار اطمینان داشته باشیم. البته در این مورد بهتر است که از آب صابون گرم یا از مخلوط آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید تا از عدم تأثیر آن بر ساختار پی وی سی مطمئن باشید. پیشنهاد ما در این مورد این است که ابتدا یک گوشه‌ کوچک از بخش‌های مخفی کاسه روشویی را با آن بشویید و زمانی که از عدم تأثیر آن مطمئن شدید، فرایند شست و شوی روشویی را به شکل کامل انجام دهید.

مطلب اگر در تمیز کردن یا نظافت روشویی خود مشکل دارید، بخوانید در این زمینه می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد.


محصولات مرتبط

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »