آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
معرفی انواع آباژور مدرن | منطقه ادمین

اگر از کسانی هستید که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سراغ دکوراسیون مدرن رفته اید و می خواهید با استفاده از انواع آباژور مدرن فضای داخلی خود را زیباتر کنید، در این مطلب ما به معرفی مشهورترین و زیباترین آباژورها پرداختیم. آباژورها و چراغ های دکوراتیو در زیباسازی فضای داخلی و نورپردازی آن بسیار مهم هستند. همچنین، تیم های طراحی سعی کرده اند از این ابزارها به شکلی استفاده کنند که هم در نور فضا سهم داشته باشند و هم به زیباسازی کلی کمک کنند.

در ابتدا توصیه می کنم که چند مورد از آباژور و چراغ های دکوراتیو ما را در فروشگاه ببینید تا نحوه استفاده از آنها را درک کنید.

آباژور ایستاده مدرن

این آباژورها، به شکلی متنوع و در عین حال زیبا طراحی شده اند و می توان با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی فضا، نمونه های مختلفی از آن ها را به کار برد. آباژور ایستاده مدرن کنار مبلی، آباژور ایستاده مدرن پایه بلند، آباژور ایستاده پایه کوتاه و آباژور ایستاده سالنی چند مدل از معروف ترین مدلهای این چراغ ها هستند. اندازه این چراغ ها قابل انتخاب است و با توجه به سفارش طراح دکوراسیون، می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد.

آباژور ایستاده مدرن کنار مبلی

آباژور ایستاده مدرن کنار مبلی به عنوان رایج ترین و پر مصرف ترین چراغ تزیینی شناخته می شود که در اتاق خواب، در سالن، در اتاق پذیرایی، و حتی در اتاق هتل ها و مسافرخانه ها نیز از آن ها استفاده می شود. برخی از آنها از جنس فلز و برخی نیز از جنس چوب یا پلاستیک خشک هستند. طرحهایی مانند آباژورهای درختی یا آباژورهای سه چراغی و دو چراغی از آنها در بازار موجود است و ما نیز در گروه منطقه ادمین چند نمونه از آنها را داریم.

آباژور ایستاده مدرن کنار مبلی

آباژور ایستاده مدرن پایه بلند

پایه بلند و ارتفاع بیشتر از سرویس مبلمان از مهمترین ویژگی این آباژورها به شمار می آید. در واقع، ارتفاع این چراغ ها به شکلی است که نور آن می‌تواند یک یا چند مبل از سرویس مبلمان را پوشش دهد. از طرح های فانتزی یا طرح های سه پایه برای این چراغ ها استفاده می شود و طرح آن با توجه به دکوراسیون داخلی اتاق انتخاب می شود. مثلا ممکن است در یک اتاق نشیمن از نمای چوبی استفاده شده باشد یا پایه آباژور ایستاده مدرن پایه بلند از جنس فلز طرح چوب انتخاب شود. آباژور ایستاده مدرن مدل ۲-ML805 مشکی نمونه خوبی از این چراغ ها محسوب می شود که میتوانید مشخصات آن را مطالعه کنید.

آباژور ایستاده پایه کوتاه

ارتفاع کمتر نسبت به آباژورهای پایه بلند و هماهنگی با ارتفاع سرویس مبلمان از مهمترین ویژگی‌های آباژور ایستاده پایه کوتاه محسوب می شود. در این چراغ ها، نحوه تابیدن نور ممکن است از کنار، یا از پایین چراغ باشد و طراحی آن برای استفاده در فضای داخلی بسیار مهم است. این چراغ ها معمولا به صورت یک پایه بوده و نمونه‌های سه پایه آنها بسیار محدودند. استفاده در اتاق خواب و یا در اتاق هتل ها و مسافر خانه ها را می‌توان بیشترین کاربرد این چراغ ها معرفی کرد.

آباژور ایستاده سالنی

طرح این گروه از آباژورها بسیار فانتزی و شیک است و معمولا برای سرویس مبلمان کلاسیک و سرویس مبلمان سلطنتی از آنها استفاده می شود. طرح های پیچیده و براق به همراه نورپردازی به صورت مستقیم یا از بغل، از مهمترین ویژگی این چراغ های تزیینی است. معمولا طراحان و سازندگان این چراغ ها سعی می کند که تنوع محصولات خود را بالا ببرند و ممکن است که از دو یا سه چراغ به صورت همزمان استفاده کنند و نورپردازی آنها را به جهت های مختلف اختصاص دهند. ارتفاع آباژور ایستاده سالنی با توجه به اندازه پایه آن ممکن است کوتاه یا بلند باشد و انتخاب آن به سلیقه طراح دکوراسیون بستگی دارد.

آباژور ایستاده سالنی

آباژور رومیزی یا چراغ های دکوراتیو

آباژور رومیزی همانند چراغ های دکوراتیو هستند و اندازه آنها بسیار کوچک است. این آباژورها به طور ویژه برای قرار گرفتن بر روی میز و یا سایر سطوح طراحی شده‌اند و معمولا شدت نور آنها بسیار کم است و بخش کوچکی از فضا را روشن میکنمد. چراغ های استفاده شده در اتاق هتل ها، آباژورهای استفاده شده در اتاق خواب و همچنین چراغ های مطالعه را می‌توان در این دسته قرار داد. تنوع این دسته از چراغ های تزیینی بسیار زیاد است و یکی از معروفترین مدلهای آن ها را میتوان آباژور رومیزی پایه شیشه ای معرفی کرد.

مشکات ایستاده و مشکات رومیزی

مشکات به آباژورهای گفته می‌شود که تمامی سطح آن ها با استفاده از یک لایه مشبک پوشش داده شده است و نور آن ها از طریق این شبکه ها پخش می شود. نمونه پنجره های سنتی و یا پنجره های ریز تقریبا نشان دهنده این نوع از آباژورهای مدرن هستند. مشکات ایستاده و مشکات رومیزی دو مدل متفاوت از این چراغ ها هستند که مشکات های ایستاده ارتفاع بیشتری داشته و معمولاً در کنار سرویس مبلمان استفاده می شوند .مشکات رومیزی اندازه کوچکتری دارد و معمولا بر روی میز در رستوران ها و یا بر روی کابینت ها در هتل ها به کار گرفته می شوند.

آباژور تلسکوپی

این آباژورها از لحاظ طراحی پایه ها و ارتفاع آنها، تقریباً همانند آباژورهای ایستاده مدرن کنار مبلی هستند، اما تفاوت هایی در طراحی و نحوه قرارگیری چراغ آنها به وجود آمده است که ساختاری همانند یک تلسکوپ یا یک نورافکن عکاسی به خود می‌گیرند. این چراغ ها، ممکن است به صورت پایه کوتاه یا به صورت پایه بلند ساخته شوند و جنس بدنه آنها متغیر است. تابش نور در این لامپ ها به صورت مستقیم بوده و می تواند فضای اتاق را به خوبی پوشش دهد. تغییر وضعیت نور و همچنین میزان تابش آن از مهمترین ویژگی آباژورهای تلسکوپی است.

خرید آباژور

یکی از مسائل مهمی که در رابطه با آباژورها وجود دارد، بحث خرید آباژور و انتخاب نوع مناسب آنهاست. در حقیقت، یک خریدار باید به ۴ سوال مهم در رابطه با این چراغ ها پاسخ دهد:

آباژور را برای کدام اتاق می خواهم؟

همانطور که در بند های قبلی اشاره شد، امکان استفاده از آباژورها در اتاق های مختلف و در فضاهای مختلف یک منزل یا ساختمان وجود دارد. پس  باید به طور دقیق مشخص کنیم که به آباژور ایستاده سالنی، آباژور اتاق نشیمن، آباژور اتاق خواب یا حتی آباژور اتاق هتل نیاز داریم و سپس به سراغ خرید محصول برویم.

دکوراسیون داخلی منزل به چه صورت است؟

همیشه طراحی دکوراسیون داخلی به دو دسته کلی دکوراسیون سنتی یا کلاسیک و دکوراسیون مدرن تقسیم بندی شدند. در طراحی مدرن، از الگوهای ساده و منظم استفاده می شود و بیشتر تجهیزات بر مبنای سادگی و شفافیت قرار می گیرد. این در حالی است که در دکوراسیون کلاسیک بر مسئله شلوغی تاکید می‌شود و رنگارنگ بودن از مهمترین ویژگی آنهاست. پس ممکن است گزینه انتخابی ما آباژور مدرن یا آباژور کلاسیک باشد.

چه اندازه ای از آن برای من مناسب است؟

اندازه آباژورها و نحوه نورپردازی آنها نیز در فرایند خرید بسیار مهم است. برخی از طراحان ترجیح می دهند که از آباژور ایستاده مدرن استفاده کنند و برخی نیز آباژورهای پایه کوتاه را انتخاب می کنند. در برخی موارد، استفاده از آباژورهای رومیزی پیشنهاد می شود و در برخی موارد دیگر مشکات های ایستاده.

 آباژور ها را از کجا بخرم؟

آخرین موردی که در فرآیند خرید آباژورها باید رعایت شود این است که به سراغ گزینه خرید حضوری برویم یا از خرید اینترنتی استفاده کنیم. خرید حضوری از لحاظ دیدن چراغ ها و لمس کردن آنها بسیار مهم است، اما معمولاً تعداد گزینه های آنها محدود بوده و برای نقاط دوردست مناسب نیستند. خرید اینترنتی آباژور به خریداران کمک می کند تا محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و بهترین گزینه ممکن را از منزل سفارش داده و آنها را در محل سکونت خود تحویل بگیرند.

خرید آباژور

قیمت آباژور

همانطور که قیمت محصولات و کالاهای موجود در بازار تحت تاثیر مشخصات فنی و ویژگی های آنها قرار دارد، قیمت آباژورها نیز با توجه به فاکتورهای مختلف تغییر میکند. جنس آباژورها، رنگ آباژورها، طرح آباژورها، اندازه آباژورها، میزان نوردهی آباژورها، مواد بکار رفته در بدنه آباژورها، ارتفاع آباژورها، و همچنین شرکت ارائه دهنده آن ها از مواردی هستند که به شکل مستقیم بر قیمت این چراغ ها تاثیر گذار هستند.

قیمت آباژور

در فروشگاه منطقه ادمین نمونه‌های مختلفی از چراغ های دکوراتیو و آباژورها قرار داده شده است که می توانید مشخصات آنها را مطالعه کنید و برای خرید آنها با کارشناس ما تماس بگیرید.

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »